Bc. Michal Koldinský

vývojář vlakových aplikací, student FEL ČVUT, trenér a vedoucí ASPV Veltrusy

Ve Veltrusích žiji s rodinou od narození, jsem absolventem místní základní školy. Gymnázium jsem vystudoval v Praze ve Vysočanech a následně skončil na Elektrotechnické fakultě ČVUT.
Denně dojíždím do Prahy a znám tak dobře strasti dojíždění z našeho městečka do metropole.

V roce 2018 jsem kandidoval na dolní pozici do Zastupitelstva města Veltrusy. Zajímám se o místní dění a sleduji pravidelně dění v obci a místní zasedání zastupitelstva. Jsem členem kontrolního výboru města.

Letos jsem dvojkou na kandidátce Sousedé - Veltrusy 2022. Trápí mne zde dlouhodobě špatná komunikace města s občany, donekonečna se táhnoucí přístavba školy (nejenom včera, ale i před 5 lety bylo pozdě) a přeplněná veřejná doprava ve špičce. Veltrusy by také měly být více otevřené lidem, mít transparentní účet a zveřejňovat smlouvy tak, aby si každý mohl udělat obrázek sám.

Neméně důležitý je rozvoj komunitních a sociálních služeb pro občany, rozmanitý kulturní, sportovní a spolkový život a spolupráce se zámkem. Rád bych se také zasadil ve spolupráci s okolními obcemi o rozšíření městské policie a minimalizaci dopadů stavby VRT v našem okolí.

Za zmínku stojí také vybudování plánu větší energetické samostatnosti města, který by měl zahrnovat např. i vybudování solárních panelů na budovách města - vhodných prostor pro to má město mnoho, přitom aktivita současného vedení je v tomto nulová - přitom se jedná o investici s poměrně rychlou návratností, obzvlášť v dnešní době.

Ve volném čase působím ve vedení místního sportovního spolku ASPV Veltrusy a pomáhám s organizací akcí pořádaných spolkem, městem či jinými místními spolky. Působím např. také jako táborový vedoucí či florbalový trenér. Příležitostně se věnuji astronomii a kosmonautice.