Chceme novou tělocvičnu!

15. června 2022
Chceme novou tělocvičnu!

Veltrusy 15. 6. 2022 - Veltruská sportoviště nejsou v dobré kondici. Část pozemků pod fotbalovým hřištěm nevlastníme, sokolovna je ve špatném technickém stavu a tělocvična v základní škole je absolutně nedostačující nejen velikostí, ale i tím, že je jen jedna. Přesto, že má město k dispozici pozemek (který za tímto účelem zakoupilo) i architektonickou studii nové tělocvičny, stávající zastupitelstvo se po dlouhých letech vleklých jednání mezi sebou i se sousedy postavilo většinově proti jejímu zbudování.

My SOUSEDÉ si ale uvědomuje, že ke zdárnému rozvoji mladého člověka nestačí jen znalosti, ale i dobrá kondice. Stará pravda "VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH" je stále platná a nyní možná platnější než dříve. Po dvou letech covidových restrikcí, které znemožnily většinu zejména hromadných pohybových aktivit, a které nám na podzim možná znovu čekají. Odborníci se shodují, že obezita je jednou z nejzákeřnějších civilizačních chorob naší bohaté západní společnosti a psychologové je doplňují v tom, že lidé, kteří se pravidelně hýbou jsou ve větší psychické pohodě a stresovým či krizovým situacím pak čelí lépe.

Všude kolem slýcháme, že dnešní děti jen sedí u počítačů či mobilů a málo sporují. Ve Veltrusích jim bohužel příliš motivace a atraktivních alternativ k ťukání do klávesnice, myši či na displej nedáváme. Proto jsme se rozhodli v rámci naší kampaně do komunálních voleb sbírat podpisy pod petici, která vyzývá budoucí zastupitelstvo, aby tento stav změnilo a začalo činit kroky k vybudování nové tělocvičny, jak s ní v původních plánech na rozšíření školy počítalo.

Petici i s podpisovými archy si můžete stáhnout zde a sami nějaké podpisy posbírat. Její text zní následovně:

"My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme, aby zastupitelstvo obce začalo činit aktivní kroky vedoucí k vybudování nové tělocvičny na pozemku města 406/28 v ulici U Školy, který za tímto účelem zakoupilo, a v souladu s architektonickou studií Ateliéru Hoffman. Dále požadujeme, aby byla rozšířena zakázka na dokumentaci pro stavební povolení pro přístavbu školy i o projekt tělocvičny, dle výše zmíněné studie."

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Schválili jsme rozpočet a nový jednací řád

Schválili jsme rozpočet a nový jednací řád

Uteklo to jako voda a 14. prosince proběhlo již 3. zasedání Zastupitelstva města Veltrusy, na kterém byl schválen rozpočet města na rok 2023 a nový jednací řád, který umožňuje konání distančního jednání a vzdálené účasti členů na zasedání Zastupitelstva města či povinnost zveřejňovat videozáznam z něj.

Jdeme do finále! Do voleb zbývá 5 dní. MÁME ČÍSLO 2!

Jdeme do finále! Do voleb zbývá 5 dní. MÁME ČÍSLO 2!

Proto vám v následujících 5 dnech představíme 5 našich hlavních priorit, se kterými se ucházíme o vaše hlasy v komunálních volbách. Přijďte k volbám dne 23. a 24. září 2022 do budovy městského úřadu ve Veltrusích.

Rozlučte se s létem na sousedském pikniku!

Rozlučte se s létem na sousedském pikniku!

Na první zářijovou neděli jsme pro vás připravili sousedský piknik v Parčíku u školy. I když bude hodně zábavy hlavně pro děti, věříme, že si na své přijdou i dospělí. Témat k sousedským rozhovorům se najde určitě více než dost.